Wśród elementów systemów rynnowych znajdują się gotowe narożniki, które montuje się na rogach połaci dachu. Jednak najczęściej są to narożniki wygięte pod kątem prostym. Nie wszystkie budynki mają standardowe projekty. W przypadku orynnowania niestandardowych dachów warto skorzystać z regulowanych narożników z systemów rynnowych Galeco.

Najczęściej ktoś, kto potrzebuje nietypowe materiały budowlane musi wykonywać je na zamówienie, co zwykle zwiększa koszty inwestycji i często wymaga czekania na realizacje. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi firma Galeco, oferując regulowane narożniki. Dzięki nim w prosty sposób na miejscu budowy można stworzyć dowolny kąt narożnika.

Narożnik regulowany

Narożnik regulowany w systemie Galeco PVC

Regulowany narożnik zewnętrzny znajduje się w systemie rynnowym z tworzywa PVC o profilu 130 mm. Element ten składa się z dwóch części: bazowej i regulowanej. N tej drugiej znajduje się podziałka z kątami, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy kształt łuku do dachu. Narożnik regulowany pozwala na wykonanie łuku rozwartego pod kątem od 90° do 150°. Wystarczy w części regulowanej odciąć zbędny fragment wedle podziałki, a następnie skleić obydwie części klejem agresywnym do PVC i gotowe.

Narożnik regulowany w systemie Galeco STAL

Podobne innowacyjne rozwiązanie zastosowano również w przypadku rynny wykonanej ze stali. W systemie Galeco STAL mamy do dyspozycji regulowany narożnik zewnętrzny i wewnętrzny. Oba narożniki pozwalają na wykonanie łuków w rozpiętości od 100 do 165°. Elementy orynnowania są wyposażone w kluczykowy system montażu, który ułatwia połączenie z rynną.

Regulowane narożniki dla niestandardowych wersji dachu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *